Лион ще продължи с добрите игри при гостуването си на Ница

30 януари 2020 | 09:45
winbet news

Лион гостува на Ница в осминафинална среща от турнира за Купата на Франция. Сблъсъкът започва в 21:55 часа.

В последния си шампионатен мач Лион постигна впечатляващ успех над Тулуза с 3:0. Максуел Корне даде аванс на своя отбор в 29-ата минута, завършвайки с прецизен удар своя солова акция. В 71-ата Муса Дембеле удвои преднината на домакините след добра игра на Марсал, асистирал му за попадението. Крайното 3:0 оформи резервата Карл Токо-Екамби в 77-ата минута, като по този начин той дебютира за “хлапетата” с гол.

Средно допуснати голове на мач

Преди това Лион се наложи и над Бордо с 2:1 и сега ще опита да отстрани Ница, който победи по-рано през сезона в мач от първенството.

Нападателят Муса Дембеле има тринадесет попадения в двадесет и осем мача през тази кампания и ще бъде основната заплаха за вратаря Валтер Бенитес.

Мачове като резерва

Ница се представя колебливо и има проблеми в отбрана. Възпитаниците на Патрик Виейра все пак се намират в сравнително добра серия, като в последните си три срещи записаха две равенства и една победа. Те се наложиха над Тулуза с 3:0 и завършиха при резултат 1:1 в мачовете си с Анже и Рен.

1.36

Домакините са инкасирали двадесет и девет попадения в двадесет и един мача от Лига 1 и трудно ще запазят мрежата си суха.

Те разчитат на водещия си реализатор Уилиан Сиприен, че ще поведе тима и ще успее да се разпише във вратата на Лион.

21

Любопитно е да се отбележи, че нито един от последните пет сблъсъка между двата отбора не е завършвал при равенство, като победите са 3:2 в полза на съставът воден от наставника Руди Гарсия.

С оглед резултатността на Олимпик Лион и Ница се очаква да видим попадения в двете врати, като „хлапетата“ са лек фаворит за победител.

Winbet предлага коефициент от 1.67 двата отбора да успеят да отбележат.