Тотнъм може да отдалечи още повече Сити от титлата

02 февруари 2020 | 10:00
winbet news

Тотнъм е домакин на Манчестър Сити в мач от двадесет и петия кръг на Висшата лига. Срещата в Лондон е с начален час 18:30.

Възпитаниците на мениджъра Жозе Моуриньо завършиха наравно 1:1 със Саутхемптън в последния си двубой, който бе от турнира ФА Къп. Двата отбора изиграха много равностоен двубой и може би логично не успяха да се победят. "Шпорите" поведоха след гол на Хюн-Мин Сон в 58-ата минута, но три минути преди края Софиан Буфал изравни резултата.

Преди това лондончани постигнаха първа победа от началото на годината, след като надиграха с 2:1 последния в класирането в Премиър лийг Норич у дома в двубой от междинния 24-и кръг. Нещо повече - Тотнъм нямаше и отбелязан гол за календарната 2020-а, в която изигра вече три двубоя от шампионата.

Средно допуснати голове на мач

Домакините ще бъдат без голмайстора си Хари Кейн, който е контузен. Полузащитникът Кристиян Ериксен вече не е част от Тотнъм, след като осъществи трансфер в италианския гранд Интер.

Лондончани обаче привлякоха Стивън Бергвайн от ПСВ Айндховен. Те ще платят 30 милиона евро за 22-годишният нидерландец, който подписа договор за 5,5 сезона, до лятото на 2025 година. Той ще играе с фланелката с номер 23, която досега носеше Кристиан Ериксен.

През сезон 2019/20 г. Бергвайн изигра 29 мача за ПСВ, в които отбеляза 6 гола и направи 13 асистенции. Халфът дебютира за националния отбор на Нидерландия през октомври 2018 г. Тотнъм също откупи Джовани Ло Селсо, който досега беше в отбора под наем от Бетис.

Сега Тотнъм ще опита да се възползва от колебливата игра на Манчестър Сити и да постигне домакински успех.

„Гражданите“ загубиха последния си мач от Манчестър Юнайтед с 0:1. Двубоят бе от турнира ФА Къп, но въпреки поражението „небесносините“ се класираха за следващата фаза, след като бяха победили с 3:1 на „Олд Трафорд“.

1.16

Сити изостава сериозно от Ливърпул и по всичко изглежда, че ще загуби титлата. Агуеро и компания се намират в добра форма и в последните си пет мача са постигнали четири победи и едно равенство.

• т

Гостите демонстрират добра резултатност, но изпитват проблеми в отбрана и трудно запазват мрежата си „суха“.

Тотнъм и Сити се срещнаха през първия полусезон и направиха зрелищно 2:2, като точни тогава бяха Рахийм Стърлинг, Серхио Агуеро, Ерик Ламела и Лукас Моура.

Winbet предлага коефициент от 1.55 и двата отбора да успеят да отбележат.

Фаворити за голмайстори са Серхио Агуеро, Габриел Жезус и Рахийм Стърлинг.

toggle commentaries view
  • 90'
    Тотнъм със заслужена победа след убедително представяне.
  • 90'
    Съдията свири край на мача
  • 90'
    Броят на зрителите на стадиона днес е 61022
  • 90'
    Владеене на топката: Тотнъм: 33%, Манчестър Сити: 67%.
  • 90'
    Удар на Кевин Де Бройне е блокиран
  • 90'
    Бернардо Силва от Манчестър Сити насочва топката в наказателното поле, но тя е пресечена от съперников футболист.
  • 90'
    Владеене на топката: Тотнъм: 36%, Манчестър Сити: 64%.
  • 90'
    Манчестър Сити изпълнява тъч от ляво в собствената половина
  • 90'
    Жълт картон за Родриго Ернандес
  • 90'
    Родриго Ернандес от Манчестър Сити препъва Ерик Ламела
  • 90'
    Юго Лорис излиза и овладява топката
  • 90'
    Кевин Де Бройне центрира
  • 90'
    Давинсон Санчес от Тотнъм спира атаката, като пресича топката.
  • 90'
  • 90'
    Фернандиньо от Манчестър Сити опитва пас, който е блокиран от противников играч.
  • 90'
  • 90'
    Манчестър Сити опитва да измисли нещо в атака.
  • 90'
    Хюн-Мин Сон стреля в целта, но вратарят спасява
  • 90'
    Джовани Ло Селсо центрира
  • 90'
    Тотнъм изпълнява тъч от дясно в собствената половина
  • 90'
    Четвъртият съдия показва 5 минути добавено време
  • 90'
  • 90'
    Габриел Жезус стреля с глава, но Юго Лорис успява да се намеси с вещина.
  • 90'
    Бернардо Силва центрира
  • 90'
    Давинсон Санчес намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 90'
    Бернардо Силва центрира от ъглов удар отдясно.
  • 89'
    Плътен удар от дистанция от Кевин Де Бройне, който бива спасен от Юго Лорис. Следва ъглов удар.
  • 89'
    Удар на Бернардо Силва е блокиран
  • 89'
    Бернардо Силва осъществява двойно подаване с Кевин Де Бройне.
  • 89'
    Тотнъм контролира топката
  • 88'
    Тотнъм изпълнява тъч от дясно в противниковата половина
  • 87'
  • 87'
    Фернандиньо центрира
  • 86'
  • 86'
    Играта е подновена
  • 85'
    Танги Ндомбеле е контузен и получава медицинска помощ на терена.
  • 85'
    Играта беше спряна, защото има играч, който се нуждае от медицинска помощ.
  • 85'
  • 84'
    Лукас Моура е заменен от Ерик Дайър от тактически съображения.
  • 84'
    Рахийм Стърлинг е контузен и заменен от Бернардо Силва.
  • 83'
    Рахийм Стърлинг е контузен и изведен извън очертанията на терена, за да му се окаже медицинска помощ.
  • 83'
  • 83'
  • 83'
  • 82'
    Жоао Кансело е наказан за бутане на Лукас Моура
  • 81'
    Кевин Де Бройне от Манчестър Сити насочва топката зад гърба на защитата, но тя е пресечена от съперников футболист.
  • 80'
    Родриго Ернандес от Манчестър Сити препъва Танги Ндомбеле
  • 80'
    Жоао Кансело от Манчестър Сити опитва пас, но негов съотборник не успява да се възползва от подаването.
  • 80'
  • 79'
    Манчестър Сити контролира топката
  • 78'
    Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити опитва пас в наказателното поле, но Юго Лорис се намесва и улавя топката.
  • 78'
    Манчестър Сити изпълнява тъч от дясно в противниковата половина
  • 78'
    Кайл Уокър от Манчестър Сити се опитва да изпрати топката в наказателното поле, но топката е блокирана от съперник.
  • 78'
  • 78'
    Родриго Ернандес центрира
  • 77'
  • 77'
    Родриго Ернандес от Манчестър Сити опитва подаване с глава към съотборник, но то е пресечено от съперников играч.
  • 77'
    Кевин Де Бройне центрира от ъглов удар отляво.
  • 77'
    Удар на Фернандиньо е отклонен от целта
  • 77'
    Кевин Де Бройне центрира топката в наказателното поле от прекия свободен удар
  • 76'
    Тоби Алдервейрелд от Тотнъм препъва Кевин Де Бройне
  • 76'
  • 75'
    Владеене на топката: Тотнъм: 34%, Манчестър Сити: 66%.
  • 75'
    Габриел Жезус е наказан за бутане на Давинсон Санчес
  • 74'
  • 74'
    Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити препъва Japhet Tanganga
  • 73'
    Серж Орие намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 73'
  • 73'
    Манчестър Сити изпълнява тъч от ляво в противниковата половина
  • 72'
    Рияд Марез е заменен от Габриел Жезус от тактически съображения.
  • 71'
    Танги Ндомбеле се отчете с асистенцията за гола.
  • 71'
    ГОЛ! - Хюн-Мин Сон от Тотнъм отбелязва гол след рикоширал удар, преминал зад вратаря.
  • 71'
    Танги Ндомбеле от Тотнъм насочва топката зад гърба на защитата.
  • 71'
    Лукас Моура намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 70'
    Кевин Де Бройне центрира от ъглов удар отдясно.
  • 70'
  • 70'
    Стивън Бергвайн е контузен и заменен от Ерик Ламела.
  • 70'
    Стивън Бергвайн е контузен и изведен извън очертанията на терена, за да му се окаже медицинска помощ.
  • 70'
    Деле Али е заменен от Танги Ндомбеле от тактически съображения.
  • 70'
  • 70'
    Стивън Бергвайн е контузен и получава медицинска помощ на терена.
  • 69'
  • 69'
    Давинсон Санчес изчиства топката в корнер.
  • 69'
    Кевин Де Бройне от Манчестър Сити насочва топката в наказателното поле, но тя е пресечена от съперников футболист.
  • 68'
  • 68'
  • 67'
    Тотнъм изпълнява тъч от ляво в собствената половина
  • 67'
    Хюн-Мин Сон намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 67'
  • 66'
    Джовани Ло Селсо извършва грубо нарушение срещу съперник и попада в тефтера на съдията
  • 66'
    Джовани Ло Селсо извършва груб фаул срещу Кайл Уокър отзад
  • 65'
    Владеене на топката: Тотнъм: 35%, Манчестър Сити: 65%.
  • 65'
    Манчестър Сити извършва дефанзивна смяна! [player1] напуска терена, а на негово място влиза [player2], който трябва да подсили защитата на тима.
  • 64'
    Серхио Агуеро е заменен от Жоао Кансело от тактически съображения.
  • 63'
    Лукас Моура се отчете с асистенцията за гола.
  • 63'
    Г О О О О О Л - Стивън Бергвайн бележи.
  • 63'
    Лукас Моура от Тотнъм копва топката в противниковото наказателно поле.
  • 63'
    Кайл Уокър намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 63'
    Хари Уинкс центрира
  • 63'
    Хюн-Мин Сон от Тотнъм изпълнява късо ъглов удар отляво.
  • 62'
    Тотнъм опитва да измисли нещо в атака.
  • 60'
    ИЗГОНВАНЕ! - Олександър Зинченко получава втори жълт картон за тактическо нарушение
  • 60'
    Олександър Зинченко е наказан за бутане на Хари Уинкс
  • 60'
    Хари Уинкс от Тотнъм спира атаката, като пресича топката.
  • 60'
    Рияд Марез центрира от ъглов удар отдясно.
  • 60'
  • 60'
  • 60'
    Рияд Марез центрира
  • 60'
  • 59'
    Деле Али от Тотнъм препъва Рахийм Стърлинг
  • 58'
    Кайл Уокър от Манчестър Сити спира атаката, като пресича топката.
  • 58'
    Хюн-Мин Сон от Тотнъм насочва топката зад гърба на защитата.
  • 58'
    Джовани Ло Селсо от Тотнъм спира атаката, като пресича топката.
  • 58'
    Рияд Марез от Манчестър Сити опитва пас, но негов съотборник не успява да се възползва от подаването.
  • 58'
    Кевин Де Бройне успява да разкъса противниковата отбрана с чудесен извеждащ пас.
  • 58'
  • 57'
  • 56'
    Фернандиньо от Манчестър Сити препъва Хюн-Мин Сон
  • 56'
  • 55'
    Рияд Марез от Манчестър Сити се опитва да изпрати топката в наказателното поле, но топката е блокирана от съперник.
  • 55'
  • 55'
    Деле Али от Тотнъм е в засада
  • 54'
    Удар от вратата за Тотнъм
  • 54'
    Родриго Ернандес от Манчестър Сити стреля встрани с глава
  • 54'
  • 53'
    Кевин Де Бройне от Манчестър Сити се опитва да изпрати топката в наказателното поле, но топката е блокирана от съперник.
  • 53'
  • 52'
  • 52'
  • 51'
  • 51'
  • 51'
    Тоби Алдервейрелд намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 51'
    Давинсон Санчес поставя отбора си под напрежение след лошо изчистване.
  • 51'
  • 50'
  • 50'
  • 50'
  • 50'
  • 50'
  • 49'
    Илкай Гюндоган има отлична възможност за гол, но някак си успява да пропусне целта!
  • 49'
    Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити насочва топката в наказателното поле.
  • 49'
    Серхио Агуеро има отлична възможност за гол, но опитът му е изчистен от линията!
  • 49'
    Japhet Tanganga допуска грешка в защита.
  • 49'
    Рияд Марез от Манчестър Сити насочва топката зад гърба на защитата, но тя е пресечена от съперников футболист.
  • 49'
    Манчестър Сити организира контраатака
  • 49'
    Джовани Ло Селсо играе с ръка
  • 48'
    Фернандиньо намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 48'
    Хюн-Мин Сон от Тотнъм се устремява напред с топката.
  • 48'
    Тотнъм организира контраатака
  • 48'
  • 47'
  • 46'
    Олександър Зинченко от Манчестър Сити препъва Лукас Моура
  • 46'
    Започва второто полувреме
  • 45'
    Двата отбора бяха доста равностойни през завършилото първо полувреме.
  • 45'
    Съдията свири край на полувремето
  • 45'
  • 45'
    Рияд Марез от Манчестър Сити подава в наказателното поле, но топката е пресечена от съперников футболист.
  • 45'
  • 45'
    Серхио Агуеро има отлична възможност за гол, но някак си успява да пропусне целта!
  • 45'
  • 45'
    Рияд Марез успява да разкъса противниковата отбрана с чудесен извеждащ пас.
  • 45'
  • 45'
  • 45'
    Олександър Зинченко стреля, но опитът му е твърде неточен, за да уцели вратата.
  • 45'
    Кевин Де Бройне от Манчестър Сити подава в наказателното поле, но топката е пресечена от съперников футболист.
  • 45'
  • 45'
  • 45'
  • 45'
  • 45'
    Четвъртият съдия показва 4 минути добавено време
  • 45'
    Удар от вратата за Манчестър Сити
  • 45'
    Владеене на топката: Тотнъм: 37%, Манчестър Сити: 63%.
  • 45'
    Серхио Агуеро намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 45'
    Хюн-Мин Сон центрира от ъглов удар отляво.
  • 45'
    Хюн-Мин Сон от Тотнъм се опитва да изпрати топката в наказателното поле, но топката е блокирана от съперник.
  • 44'
    Стивън Бергвайн от Тотнъм подава с глава на съотборник.
  • 44'
    Джовани Ло Селсо центрира топката в наказателното поле от прекия свободен удар
  • 43'
  • 43'
    Родриго Ернандес е наказан за бутане на Хюн-Мин Сон
  • 43'
  • 42'
    Тоби Алдервейрелд получава жълт картон за грубо поведение
  • 42'
    Олександър Зинченко получава жълт картон за грубо поведение
  • 41'
    След разглеждане от ВАР, съдията решава да остане с взетото си решение - няма дузпа за Манчестър Сити!
  • 41'
    ВАР - Дузпа! - Съдията спря играта. Следва преразглеждане от ВАР за потенциална ситуация за дузпа.
  • 41'
    Играта е спряна. Футболистите се бутат и си крещят, съдията трябва да предприеме нещо.
  • 41'
    Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити не успява да се възполва от открилата се ситуация, заради лошо първо докосване.
  • 40'
    ПРОПУСК! - Илкай Гюндоган изпълнява наказателния удар, но Юго Лорис успява да блокира удара.
  • 40'
    Владеене на топката: Тотнъм: 39%, Манчестър Сити: 61%.
  • 39'
    ДУЗПА - Серж Орие от Тотнъм извършва нарушение в собственото си наказателно поле, като препъва Серхио Агуеро.
  • 39'
    След разглеждане от ВАР, съдията променя решението си и решава да отсъди дузпа за Манчестър Сити!
  • 38'
  • 38'
    Тоби Алдервейрелд от Тотнъм спира атаката, като пресича топката.
  • 38'
    Рахийм Стърлинг от Манчестър Сити копва топката в противниковото наказателно поле.
  • 38'
  • 38'
    Рахийм Стърлинг центрира
  • 37'
    Серж Орие от Тотнъм спира атаката, като пресича топката.
  • 37'
    Удар на Рахийм Стърлинг е блокиран
  • 37'
    Юго Лорис с майсторска намеса! Илкай Гюндоган бе излязъл на чиста голова позиция, но неговият удар е париран от Юго Лорис.
  • 37'
    Удар на Рияд Марез е блокиран
  • 36'
  • 36'
  • 36'
    Стивън Бергвайн центрира
  • 35'
  • 35'
    Рияд Марез намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 34'
    Серж Орие центрира
  • 34'
  • 34'
  • 33'
    Жълт картон за Кайл Уокър
  • 33'
    Кайл Уокър извършва препречване срещу Лукас Моура и е отсъден свободен удар.
  • 33'
  • 33'
  • 32'
    Рияд Марез от Манчестър Сити центрира, но топката е много далече от предназначената цел.
  • 32'
  • 31'
  • 30'
  • 30'
    Рияд Марез от Манчестър Сити подава топката на съотборник.
  • 30'
  • 30'
    Страхотна работа в защита на Джовани Ло Селсо от Тотнъм. Той успя да предоврати сигурен гол!
  • 29'
  • 29'
    Хюн-Мин Сон играе с ръка
  • 28'
    Родриго Ернандес играе с ръка
  • 27'
    Джовани Ло Селсо намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 27'
    Серхио Агуеро от Манчестър Сити вижда как топката се отбива в страничната греда, след като вратарят е отразил чудесно неговия изстрел.
  • 27'
    Рияд Марез от Манчестър Сити насочва топката зад гърба на защитата.
  • 27'
  • 26'
    Фернандиньо пуска дълга топка напред.
  • 26'
  • 25'
  • 25'
    Серж Орие е наказан за бутане на Рахийм Стърлинг
  • 25'
    Кевин Де Бройне стреля от дистанция, но Юго Лорис спасява.
  • 25'
  • 24'
    Japhet Tanganga извършва груб фаул срещу Рияд Марез отзад
  • 24'
  • 23'
    Родриго Ернандес от Манчестър Сити дърпа Давинсон Санчес
  • 23'
  • 22'
  • 21'
    Серхио Агуеро от Манчестър Сити се устремява напред с топката.
  • 21'
    И двата отбора срещат трудности да преминат през противниковата защита.
  • 21'
    Юго Лорис намалява напрежението като изчиства топката в безопасна зона
  • 21'
    Илкай Гюндоган центрира
  • 20'
  • 20'
    Страхотна работа в защита на Хари Уинкс от Тотнъм. Той успя да предоврати сигурен гол!
  • 20'
  • 20'
  • 19'
  • 18'
    Манчестър Сити изпълнява тъч от дясно в собствената половина
  • 18'
    Japhet Tanganga от Тотнъм спира атаката, като пресича топката.
  • 18'
    Рияд Марез финтира съперник
  • 18'
    Страхотна работа в защита на Едерсон от Манчестър Сити. Той успя да предоврати сигурен гол!
  • 18'
    Хари Уинкс от Тотнъм насочва топката зад гърба на защитата, но тя е пресечена от съперников футболист.
  • 17'
  • 16'
    Родриго Ернандес от Манчестър Сити извършва нарушение срещу Стивън Бергвайн, но съдията дава знак играта да продължи.
  • 16'
  • 15'
    Деле Али се завръща на терена.
  • 15'
    Владеене на топката: Тотнъм: 38%, Манчестър Сити: 62%.
  • 15'
  • 15'
    Деле Али е контузен и изведен извън очертанията на терена, за да му се окаже медицинска помощ.
  • 14'
    Деле Али е контузен и получава медицинска помощ на терена.
  • 13'
    ВАР - Картон! - Съдията спря играта. Следва преразглеждане от ВАР за потенциален картон.
  • 12'
    Рахийм Стърлинг извършва грубо нарушение срещу съперник и попада в тефтера на съдията
  • 12'
    Рахийм Стърлинг извършва грубо нарушение срещу Деле Али
  • 12'
  • 11'
  • 11'
  • 10'
  • 10'
  • 10'
    Хюн-Мин Сон от Тотнъм опитва пас, който е блокиран от противников играч.
  • 10'
  • 10'
  • 9'
    Удар на Серхио Агуеро е блокиран
  • 9'
  • 9'
    Кайл Уокър центрира
  • 9'
  • 8'
    Кевин Де Бройне стреля, но опитът му е твърде неточен, за да уцели вратата.
  • 8'
  • 8'
  • 8'
  • 7'
  • 7'
    Олександър Зинченко от Манчестър Сити се опитва да изпрати топката в наказателното поле, но топката е блокирана от съперник.