Други спортове Други спортове

ТЕНИС: Григор ще потренира и в третия кръг в Париж

Муте ще вземе първия сет срещу Офнер, чисто победа с разлика за Самсонова

31 май 2024 | Новини | от Здравко Чернев | минути време за четене |

Във втория кръг на „Ролан Гарос“ Григор Димитров повече чака дъждът да отмине отколкото игра. Наградата за търпението му е мач срещу съперник от Топ 100, който колкото и да е опасен заради факта, че няма какво да губи, толкова и би трябвало да е безпроблемен заради физиката си.

В ден, в който топката ще е ужасно тежка заради влагата и студа в Париж, това ще бъде смъртна присъда за Зизу Бергс.

Зизу Бергс

Бергс тръгна от квалификациите, в първия кръг би 24-ият поставен Алехандро Табило и след като си разчисти пътя стигна до дебютния си трети кръг в турнир от Шлема. Миналата година белгиецът с труд печелеше геймове срещу Димитър Кузманов и колкото и да е напреднал оттогава (на 10 юни ще дебютира в Топ 100 на света), тенисистите от първата десетка са твърде голяма лъжица за него.

Григор няма право да се вкарва дори в минимални затруднения срещу тенисист като Бергс и колкото по-бързо приключи нещата, толкова повече сили ще спести за мачовете на истината, започващи в неделя. С над 82% вероятност за негова победа е ясно кой е фаворитът, а успехът би трябвало да дойде не само „на нула“, ами и с над пет гейма разлика в общия резултат.

Корентен Муте

Офнер направи два феноменални обрата от 0:2 сета в първите два кръга и ако беше котка, щеше вече да е използвал всичките си животи. При Муте (шампион от Ролан Гарос за юноши през 2016 г.) подобни драми няма. Французинът спечели и двата си мача в по четири сета, като повеждаше с 2:0 във всеки от тях. И съвпадението как стартират срещите на двамата дотук в турнира е зашеметяващо.

Покрай което веднага се набива на очи очакването Муте да спечели първия сет, а най-вероятно – и втория. Французинът минава едва ли не за сигурен победител в мача, но с Офнер тази седмица въпреки всичко трябва да се внимава.

Нортхемптън и Бат са фаворити за големия финал
30 май 2024 | Новини

Людмила Самсонова

Деликатен мач за Самсонова, която е рускиня, играла за Италия и върнала накрая оригиналното си поданство. Дупката, оставена от нея, бе запълнена от Джазмин Паолини и Кочарето, която изравни рекорда си в Шлема, достигайки до трети кръг.

Проблемът е, че срещу себе си ще има терминаторката на турнира. Самсонова загуби общо пет гейма в досегашните си два мача и мощта й ще е непреодолимо препятствие за съперничката й. Победата на рускинята изобщо не подлежи на обсъждане, а да го направи с разлика от поне четири гейма (което означава резултат от рода на 6:4, 6:4) е напълно по възможностите й и според прогнозите ще се получи в над 57% от случаите.

СНИМКИ: IMAGO

Тагове
Здравко Чернев

Заслужил автор. Дългогодишен спортен журналист, който е в състояние да декламира статистики, състави, резултати и постижения дори и на сън. Безспорен експерт по футбол, тенис, баскетбол и редица американски спортове, а даже и някои австралийски. Всъщност няма спорт, който да му е напълно чужд, но абсолютно никога, при никакви обстоятелства и за нищо на света не би писал за хокей на лед. Причините за това са дълбоко пазена тайна, но се смята, че са основателни.