Тенис Тенис
Други спортове Други спортове

Истинската битка за Ирландия започва срещу Швейцария

03 септември 2019 | Новини | от Здравко Чернев | минути време за четене |

Ирландия посреща Швейцария в очакван с интерес мач от Група „D“ на квалификациите за Евро 2020. Срещата е на стадиона в Дъблин в четвъртък (5 септември) от 21:45 часа.

Домакините се представят много силно до момента и са водачи в групата с актив от 10 точки от четири срещи. Швейцарците са с 4 пункта, но от само два двубоя. Те са изиграли по-малко мачове заради участието си на финалите на Лигата на нациите. Дания също има сериозни амбиции за класиране напред, докато Грузия и Гибралтар са аутсайдерите.

Ирландците започнаха с пестеливо 1:0 над Гибралтар като гости с попадение след почивката. Последва същото и срещу другия слабак – Грузия, но у дома. Стратегическо реми 1:1 срещу Дания в Копенхаген предшестваше втори успех над Гибралтар – този път с 4:0. Видно е обаче, че „зелената армия“ на Мик Маккарти натрупа точки главно срещу посредствените съперници, които най-вероятно ще бъдат победени и от останалите конкуренти. Така на практика сериозната битка за Ейре стартира чак сега.

През март Швейцария първо надви Грузия с 2:0 на чужд терен, а три дни след това изпусна да бие датчаните у дома. „Кръстоносците“ водеха с 3:0 до 84-ата минута, но допуснаха три гола и така останаха само с една точка от това дерби. В неделя тимът на Владимир Петкович посреща Гибралтар, което са почти сигурни 3 точки. По тази причина се очаква отборът да хвърли всички сили точно в битката в Дъблин.

Швейцария няма успех над ирландците като гост в последните пет мача от сблъсъците помежду им. През този период, датиращ от 1975 г. насам, домакините са спечели три двубоя, а равенствата са две. Освен това сега селекцията на Мик Маккарти се радва на серия от шест поредни двубоя без загуба изобщо.

И все пак Winbet определя Швейцария като лек фаворит. Коефициентът за „двойка“ е 2.19 срещу 3.80 за победа на Република Ирландия. Равенството умножава залога по 3.10.

Тагове
Здравко Чернев

Заслужил автор. Дългогодишен спортен журналист, който е в състояние да декламира статистики, състави, резултати и постижения дори и на сън. Безспорен експерт по футбол, тенис, баскетбол и редица американски спортове, а даже и някои австралийски. Всъщност няма спорт, който да му е напълно чужд, но абсолютно никога, при никакви обстоятелства и за нищо на света не би писал за хокей на лед. Причините за това са дълбоко пазена тайна, но се смята, че са основателни.