Турнирът по хокей на лед традиционно е сред най-вълнуващите на зимните олимпийски игри, не само защото ледената игра е единствената колективна надпревара на спортния форум.
Бърз, динамичен, зрелищен, с физически единоборства, а често и с много голове и обрати, хокеят е притегателен и със своята олимпийска история. На задаващите се игри в Милано и Кортина (6-22 февруари) играта със стика и шайбата отново ще е във фокуса най-вече поради дългоочакваното завръщане на звездите от Националната хокейна лига (NHL).
На сайта и мобилното приложение на WINBET има залози за първите мачове от груповата фаза, която стартира на 11-12 февруари. Налични са, също така, много дългосрочни залози, като очаквано фаворити за титлата са Канада (2.05*), и САЩ (2.70), докато шансовете на другите традиционни сили – Швеция, Финландия и Чехия, поне към момента са по-малки.
А в подгряването на екшъна на леда, ето няколко любопитни истории и факти от пътя на хокея на Зимни олимпийски игри.
























