Други спортове Други спортове

ЛИГА ЕВРОПА: Малко голове на Рома – Байер Леверкузен

Голове на Марсилия – Аталанта

30 април 2024 | Новини | от Здравко Чернев | минути време за четене |

През последните две седмици Байер Леверкузен буквално издевателстват над късмета си. В три поредни срещи новите шампиони на Германия вкараха гол след 88-ата минута, за да опазят рекордната си серия от мачове без поражение от началото на сезона и крачат уверено към исторически требъл.

Но играта с огъня е опасна и гостуването на Рома в първия полуфинал от Лига Европа ще покаже дали са изчерпали животите си.

НА ФОКУС: УЕФА ЛИГА ЕВРОПА

Рома – Байер Леверкузен
Марсилия – Аталанта

Онова 1:1 срещу Уест Хям с попадение на Джереми Фримпонг в 89-ата минута, след това 1:1 срещу Борусия Дортмунд с гол на Станишич в 97-ата, по-късно 2:2 срещу Щутгарт с гол на Андрих в 96-ата и да не се припомня измъкването по терлици на два пъти срещу Карабах в осминафиналите на турнира. Явно Чави Алонсо е роден под щастлива звезда и провидението го пази.

Рома също не могат да се оплачат от късмета си през миналата седмица. „Вълците“ излъгаха Удинезе в доиграването на прекъснатия шампионатен мач с 2:1 след гол в допълнителното време, а в неделя взеха ценна точка на гости на Наполи, вкарвайки в 88-ата минута.

Рома ще са без турския защитник Зеки Челик (наказание), който е жокер в Серия А, но в този турнир има по-скоро титулярен статут. Леверкузен също ще са без една от върлините си отзад (Йонатан Та), който се контузи срещу Щутгарт и е аут за неопределено време.

Въпреки тези отсъствия в ариегарда, никой не очаква дъжд от голове в мача.

Седмицата ще е болезнена за германските отбори
29 април 2024 | Новини

Нещата тук са коренна противоположност на сблъсъка в Рим. Двата отбора нижат оувъри наляво и надясно и почти не зачитат чистите мрежи. Пет от последните шест срещи на Марсилия донесоха гол-гол, а в този период Аталанта не приключиха така само срещу Ливърпул (когато играха очевидно колкото да не загубят) и Емполи (които са смехотворни в атака). Иначе казано – превалявания от голове е прогнозата на синоптиците за мача.

СНИМКИ: IMAGO

Тагове
Здравко Чернев

Заслужил автор. Дългогодишен спортен журналист, който е в състояние да декламира статистики, състави, резултати и постижения дори и на сън. Безспорен експерт по футбол, тенис, баскетбол и редица американски спортове, а даже и някои австралийски. Всъщност няма спорт, който да му е напълно чужд, но абсолютно никога, при никакви обстоятелства и за нищо на света не би писал за хокей на лед. Причините за това са дълбоко пазена тайна, но се смята, че са основателни.