Последни новини:
ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ:От Англия и Бразилия не се чакат много голове

Франция ще бият Германия, Сан Марино ще чакат още първата победа в историята си
НА ФОКУС: ПРИЯТЕЛСКИ СРЕЩИ
Англия – Бразилия
Франция – Германия
Сан Марино – Сейнт Китс и Невис
Англия – Бразилия
В бразилския футбол винаги е царял хаос, но такова чудо не е било отдавна. От нещастното отпадане от Хърватия с дузпи на четвъртфинала на световното първенство, рекордьорите по титли на планетата смениха трима селекционери, спечелиха само два от шестте си квалификационни мача за шампионата през 2026 г., а в контроли успяха да загубят от Мароко и Сенегал.
В Лондон, Доривал Жуниор няма да има на разположение Неймар, Алисон, Мартинели, Каземиро, Едерсон и Маркиньос. Тримата селектирани вратари (Бенто, Рафаел и Лео Жардим) имат общо нула мача с националната фланелка, а в защита единствено Глейсон и Бреме от Ювентус знаят какво е да играеш за Бразилия.
Англия също е с невиждан досега състав, с Хари Кейн като най-сериозно име сред отсъстващите. Без него Оли Уоткинс и Айвън Тони трябва да доказват, че не са само за домашна употреба, но при липсата на особена креативност от английските халфове, това ще е трудна задача.
В този мач ще е изненада, ако и двете мрежи бъдат поразени.
Франция – Германия
През есента Германия биха с 2:1 в контрола, но тогава начело на тима временно бе Руди Фьолер. Сега домакините на Евро 2024 са водени от Юлиан Нагелсман, който за четири мача има една победа, едно равенство и загуби от Турция и Австрия. Тони Кроос се завръща за Бундестима, но повечето от съотборниците му са хора, които или никога на е виждал до себе си на терена, или е имал допирна точка с тях само на тренировка.
Франция е с доста по-сериозна селекция и дори без Менян, Кингсли Коман, Антоан Гризман и Кристофър Нкунку е фаворит.
Сан Марино – Сейнт Китс и Невис
Сан Марино продължават да преследват първата победа в историята си и след като не успяха да го направят срещу Сейшелските острови (0:0) и Сейнт Лусия (1:1 и 0:1) ще се пробват два пъти за четири дни у дома срещу отбора под № 147 в световната ранглиста – Сейнт Китс и Невис. Но ако домакините завършиха европейските квалификации с нула точки и голова разлика 3:31, съперниците им от Карибите през октомври биха Сейнт Мартин с 3:3, а месец по-късно направиха 1:1 със Сейнт Лусия в Лигата на нациите на КОНКАКАФ.
За Сан Марино ще е национална трагедия, ако не успеят да спечелят поне един от двата мача, но как да го направят, при положение, че вкарват веднъж на всеки 300 минути?
СНИМКИ: AFP, IMAGO