Майо не успя да премине квалификациите на турнира, но в основната схема се отвори място за „щастлив губещ“ и в първия кръг му се падна готовият винаги да разочарова Борна Чорич. Това беше първата му победа в мач от основната схема на АТР турнир от четвъртфинала в Монпелие през февруари, но е всеизвестно, че извън родната Франция той е лесно за преодоляване препятствие.
За Томпсън това е първи мач след драматично загубения финал на двойки на Уимбълдън (двамата с Макс Пърсел пропуснаха три шампионски точки), но десет дни са достатъчен период да загърби мъката и да се върне на най-успешната си настилка. И независимо, че в Атланта е в серия от три поредни загуби, денят е подходящ да настъпи краят й.
Според сайта winbet.bg вероятността за победа на Томпсън е 64%, а такъв изход може спокойно да се търси в комбинация с резултат 2:0 (40%) и разлика от поне три гейма в общия резултат.