Тейлър Фриц ще спечели поне сет срещу Зверев
Други спортове Други спортове

ТЕНИС: Тейлър Фриц ще спечели поне сет срещу Зверев

Дълъг мач между Табило и Джън, победа за Жакмо срещу Уотсън в Париж

15 май 2024 | Новини | от Здравко Чернев | минути време за четене |

Десет дни преди старта на Откритото първенство на Франция немалка част от мъжкия елит страда от контузии и непостоянство. Предстоящото издание на „Ролан Гарос“ се очертава като най-непредсказуемото от поне 20 години, а финалната загрявка за него („Мастърс“ турнира в Рим) навлиза в решаващата си фаза. В сряда и четвъртък е време за четвъртфинали.

НА ФОКУС:

АТП РИМ: Александър Зверев – Тейлър Фриц
АТП РИМ: Алехандро Табило – Джиджън Джан
УТА ПАРИЖ: Хедър Уотсън – Елза Жакмо

Лудогорец ще си върнат на Ботев за финала през 2017 г.
14 май 2024 | Новини

Тейлър Фриц

Тейлър Фриц

Зверев води с 4:3 победи в преките мачове, но двамата нито веднъж не са се срещали на клей. По презумпция тази настилка не спада към силните на Фриц, но играта му в италианската столица говори за точно обратното. Американецът даде само един сет до момента (тайбрек срещу Григор Димитров) и той дойде по невнимание. По-впечатляващ бе начинът, по който реагира след това, размазвайки първата ни ракета 6:1 в решителната част.

Зверев записа три чисти победи до момента в турнира, но срещу съперници втора ръка. И въпреки това е фаворит, поне на теория, с вероятност за победа от близо 64%. Но само в два от седемте мача до момента Фриц не успя да заработи сет и по тази причина 65.4% шанс да го направи и в Рим е солидна основа.

Алехандро Табило

И за двамата четвъртфинал на „Мастърс“ е непозната територия. Чилиецът с канадско потекло Табило развенча в неделя Джокович, но вчера се измъкна щастливо срещу Хачанов и можеше изобщо да не достигне до тази фаза на турнира.

Джан също срещна двама поставени до момента (Бен Шелтън на най-слабата му настилка и непостоянният Манарино) и не е лесно да се съди за формата му. Китаецът бе с една победа и три загуби на клей през годината преди Рим и със седем победи и 12 загуби през 2024 г. изобщо и изглежда му е време да си ходи. Симулациите показват, че в над 65% от случаите победата ще е за Табило, но пък това едва ли ще стане в двусетов мач. И е практически изключено да се очаква, ча крайната разлика ще е повече от три гейма в полза на чилиеца.

Аталанта преследват първи трофей от 61 години

Елза Жакмо

Елза Жакмо

Мач от женския турнир в Париж, където по традиция французойките се представят силно. Точно там Жакмо би Уотсън преди две години в единствената им среща сосега и това е една от причините да минава фаворитка и в сряда. Французойката играе непрестанно на червени кортове, докато на съперничката ѝ ще излезе за първи път на такава настилка след близо година пауза.

На принципа „у дома и стените помагат“ шансовете Жасмо да продължи във втория кръг са по- големи, а тъй като преди две години спечели чисто срещу Уотсън, може да очаква да го направи с  над 40% вероятност.

Тагове
Здравко Чернев

Заслужил автор. Дългогодишен спортен журналист, който е в състояние да декламира статистики, състави, резултати и постижения дори и на сън. Безспорен експерт по футбол, тенис, баскетбол и редица американски спортове, а даже и някои австралийски. Всъщност няма спорт, който да му е напълно чужд, но абсолютно никога, при никакви обстоятелства и за нищо на света не би писал за хокей на лед. Причините за това са дълбоко пазена тайна, но се смята, че са основателни.