
Уикенд с дербита
Оувър на „Старата фирма“, Андерлехт ще удържат срещу Брюж
Дербитата между Глазгоу Рейнджърс и Селтик плюс Спортинг Лисабон и Бенфика, както и още куп фантастични сблъсъци, са водещите предложения за мачове в края на седмицата по цялата планета.
НА ФОКУС:
ШОТЛАНДИЯ – ВИСША ЛИГА: Глазгоу Рейнджърс – Селтик
ПОРТУГАЛИЯ – ПРИМЕЙРА ЛИГА: Спортинг – Бенфика
НИДЕРЛАНДИЯ – ЕРЕДИВИЗИ: Фейенорд – Аякс
БЕЛГИЯ – ПРО ЛИГА: Брюж – Андерлехт
ГЪРЦИЯ – СУПЕР ЛИГА 1: АЕК – ПАОК
АРЖЕНТИНА – КОПА ДЕ ЛА ЛИГА: Нюелс Олд Бойс – Бока Хуниорс
АВСТРАЛИЯ – А-ЛИГА: Мелбърн Виктори – Мелбърн Сити
ШОТЛАНДИЯ – ВИСША ЛИГА: Глазгоу Рейнджърс – Селтик
При евентуална победа, Рейнджърс имат уникалния шанс да изместят големите си съперници Селтик от върха в шотландската Висша лига. По традиция, първите полувремена са доста резултатни в дербито „Старата фирма“, а и дузпите не са рядкост, така че оувърът е много вероятен.
ПОРТУГАЛИЯ – ПРИМЕЙРА ЛИГА: Спортинг – Бенфика

Още едно дерби, което може да определи шампиона на страната си и предпазливостта и от двете страни е гарантирана предвид огромния залог.
Спортинг са без поражение на „Алваладе“ във вече 17 поредни мача, но ще им липсват Антонио Адан и Педро Гонсалвеш. Бенфика също са в серия без загуба от шест срещи и са без кадрови проблеми.
НИДЕРЛАНДИЯ – ЕРЕДИВИЗИ: Фейенорд – Аякс

Статистиката сочи, че ще има гол преди почивката в този свиреп сблъсък, а и Аякс са без „чиста мрежа“ във вече 18 поредни визити.
Това, дори въпреки очакваната липса на контузения Брайън Броби за амстердамци, за кой ли път вече постила сцената за гол-гол в двубоите между тези големи съперници.
БЕЛГИЯ – ПРО ЛИГА: Брюж – Андерлехт

Андерлехт се чувстват у дома си на „Ян Брейдел“, където не са губили вече в пет поредни мача, а въпросителните около участието на Симон Миньоле и Филип Цинкернагел съвсем може да спънат Брюж.
Гол-гол и оувър ще започнат да се пекат още преди почивката.

Първият гол е специалитетът на АЕК. Атиняни го вкараха както в последните си 13 мача през сезона, така и в предишните пет преки сблъсъка с ПАОК. Освен това Леви Гарсия и Есекиел Понсе са голови машини.
Кирил Десподов и Томас Мург също не са за подценяване от другата страна, но „жълто-черните“ ще ударят първи в сблъсъка на върха в Супер Лига 1.
АРЖЕНТИНА – КОПА ДЕ ЛА ЛИГА: Нюелс Олд Бойс – Бока Хуниорс

„Хиксът“ изглежда привлекателен тук заради формата на двата отбора. И все пак, по-добрата оферта откъм вероятности е ъндърът. Той не е излизал само веднъж в предишните девет преки сблъсъка, а е факт и в последните пет мача през сезона на домакините. Ако и Серхио Ромеро е готов навреме да се върне на вратата на „синьо-златистите“, шансовете стават съвсем високи.
АВСТРАЛИЯ – А-ЛИГА: Мелбърн Виктори – Мелбърн Сити

Мелбърн Виктъри са фаворитите, но срещу градския съперник, който иначе е слаб гост, са без победа и със само с един вкаран гол в предходните три двубоя.
Все пак може да се очаква повече напрежение преди почивката и повече голове след нея. Това е факт и в последните шест мача на домакините.
СНИМКИ: AFP
Зона за предизвикателства
0 налични игри
От категорията

МОНДИАЛ 2026: Испания не крие амбицията си за нова титла
Уругвай няма да повтори провала от Катар

ПРИЯТЕЛСКИ МАЧ: Никой не очаква много голове от България и Молдова
Съперниците ще мислят как по-бързо да завърши последният мач за сезона

ФУТБОЛ МИКС: Испания ще победи Ирак с разлика
Англия ще се развихри срещу Нова Зеландия в Тампа

МОНДИАЛ 2026: Япония наднича зад Нидерландия като скрит фаворит в група F
Швеция и Тунис не вдъхват никакво доверие и е възможно да отпаднат в първата фаза

МОНДИАЛ 2026: Германия няма да се провали като на последните две първенства
Еквадор е фаворит за второто място в група Е

ФУТБОЛ МИКС: Размяна на попадения на Хърватия - Белгия
Равенство на Хаити - Нова Зеландия