
🏴 ВИСША ЛИГА: Манчестър Сити ще се измъчи и срещу Нотингам
„Гражданите“ няма да спечелят с повече от гол разлика
Изчерпалият своята увереност шампион Манчестър Сити е в серия от седем поредни мача без победа - най-дългата в мениджърската кариера на Пеп Гуардиола. Последното (и абсолютно заслужено) поражение с 0:2 при гостуването на Ливърпул доведе до изоставане от 11 точки от първото място във Висшата лига и изпадане от топ 4, само на точка преднина от следващия съперник Нотингам Форест.
Манчестър Сити - Нотингам
Въпреки мрачната серия на „гражданите“, само едно от тези поражения беше у дома (4:0 срещу Тотнъм), така че стадион "Етихад" остава трудно превземаема крепост за гостуващите отбори. Сити обаче са изправени пред угрозата да загубят два поредни домакински мача от Висшата лига за първи път от май 2021 г. насам.
Единственият малък позитив от неделния мач от гледна точка на Сити беше завръщането на Жереми Доку от контузия на бедрото, но Родри, Оскар Боб, Матео Ковачич и Джон Стоунс все така остават извън състава на домакините.

🇧🇬 ПЪРВА ЛИГА: ЦСКА ще удължат негативната серия на Спартак Варна
Гол на Коялипу, ЦСКА ще са с аванс на почивката
02 DecДоку вдъхна малко живот на беззъбата атака на "гражданите" на "Анфийлд" и трябва да бъде една от възможностите за промяна, обмислени от Гуардиола, който изчака чак до 79-ата минута, за да пусне Джак Грийлиш и Кевин Де Бройне от като резерви. Мениджърът на Сити намекна, че може да пусне Грийлиш в опит да реши проблемите с креативността на отбора си, докато Едерсон без съмнение се очаква да замени Щефан Ортега на вратата след изненадваща рокада през уикенда.
Докато Сити е изложен на риск да претърпи пето поредно поражение във Висшата лига, Нотингам спря негативната си серия от две последователни загуби (от Арсенал и Нюкасъл) и победи Ипсуич с 1:0 като домакин. Този успех дойде доста трудно, като точно изпълнена дузпа от Крис Ууд в началото на второто полувреме донесе победата над трактористите, а новозеландският нападател се изравни с Брайън Рой с рекордните 24 гола за Форест във Висшата лига.
Ууд ще се отправи към Манчестър, изоставайки само с три гола от Ерлинг Холанд в надпреварата за Златната обувка, вкарвайки девет от 16-те гола за Форест в много силното им представяне през този сезон. Отборът е на шесто място в класирането, на точка зад домакините и пристига на "Етихад" с третия най-успешен гостуващ в дивизията през този сезон, като техните 11 точки след шест гостувания на чужд терен отстъпват само на 16-те на Ливърпул и 13-те на Челси. Една от победите на Форест като гост през кампанията беше постигната на „Анфийлд“ - единствената загуба за Ливърпул във всички турнири от началото на сезона.

🇩🇪 КУПА НА ГЕРМАНИЯ: Без Хари Кейн, головете на Байерн – Байер ще липсват
Поне два гола за Айнтрахт, Регенсбург няма да паднат с много от Щутгарт
02 DecМорган Гибс-Уайт и Антъни Еланга се завърнаха в състава при победата над Ипсуич, което означава, че дългосрочно отсъстващите Данило и Ибрахим Сангаре са единствените притеснения за мениджъра Нуно Еспирито Санто. Еланга се включи в игра от резервната скамейка, след като контузи рамото си при поражението от Арсенал, но неговият заместник Жота Силва също имаше огромно влияние, като спечели дузпата за победата на тима си.
Според сайта winbet.bg вероятността „гражданите“ да спечелят възлиза на 74%, но с оглед формата на домакините, като най-реален изход изглежда Форест да не загуби с повече от един гол разлика (хендикап +1.5 гола) при 53% шанс. И в двата мача между тези отбори през миналия сезон не бе премината линията от 2.5 гола, а същата развръзка за под три гола в срещата присъства в 42% от симулациите.
Внимание: Участието в хазартни игри и спортни залози не е само забавление и крие риск от развиване на хазартна зависимост! Повече информация относно отговорния хазарт и превенцията от рискове е налична на nra.bg и на winbet.bg. Посочените в статията прогнози и предложения за залози са само с информативна цел и използването им за поставяне на спортни залози е изцяло на собствен риск на потребителя.
СНИМКИ: IMAGO
Автор: Георги Константинов
Зона за предизвикателства
0 налични игри
От категорията

МОНДИАЛ 2026: Испания не крие амбицията си за нова титла
Уругвай няма да повтори провала от Катар

ПРИЯТЕЛСКИ МАЧ: Никой не очаква много голове от България и Молдова
Съперниците ще мислят как по-бързо да завърши последният мач за сезона

ФУТБОЛ МИКС: Испания ще победи Ирак с разлика
Англия ще се развихри срещу Нова Зеландия в Тампа

МОНДИАЛ 2026: Япония наднича зад Нидерландия като скрит фаворит в група F
Швеция и Тунис не вдъхват никакво доверие и е възможно да отпаднат в първата фаза

МОНДИАЛ 2026: Германия няма да се провали като на последните две първенства
Еквадор е фаворит за второто място в група Е

ФУТБОЛ МИКС: Размяна на попадения на Хърватия - Белгия
Равенство на Хаити - Нова Зеландия


















