Баскетбол Баскетбол
Тенис Тенис
Други спортове Други спортове

NBA: За Бостън е време да затворят серията с Кливлънд

Джейсън Тейтъм е готов за нови 30 точки, Оклахома Сити са фаворити в мач № 5 срещу Далас

15 май 2024 | Новини | от Здравко Чернев | минути време за четене |

Три от четвъртфиналните серии в NBA стигнаха до 2:2 победи и само Бостън Селтикс водят убедително в своята с Кливлънд Кавалиърс. Но тъй като звездата на „кавалерите“ Донован Мичъл е с един здрав крак, шансовете им да отложат излизането си във ваканция са слаби и нещата трябва да приключат още тази нощ.

НА ФОКУС: NBA

Бостън Селтикс – Кливлънд Кавалиърс
Оклахома Сити Тъндър – Далас Маверикс

Лудогорец ще си върнат на Ботев за финала през 2017 г.
14 май 2024 | Новини

Серията дотук върви буквално като копие на ъази между Бостън и Маями Хийт от първия кръг от плейофите. „Келтите“ паднаха в мач № 2 у дома, бяха безмилостни срещу съперника в следващите два мача на негов терен (106:93 и 109:102). Ако се продължи с паралелите, мач № 5 срещу Маями приключи 118:84 и няма да е изненада ако това се повтори.

Джейсън Тейтъм (Бостън)

Без Мичъл онзи ден, Кливлънд водеха точно три минути, но в нито един момент от мача вероятността за победа на Бостън не падна под 77%. Липсата на контузения Кристапс Порзингис се усеща и Ал Хорфърд не е пълноценен заместник, но за късмет подкошието е слабо място за Кливлънд, а и стрелбата от тройката компенсира липсата на лесни точки от полето за три секунди.

За мача тази нощ има един сценарий: Бостън да поведат още след първата четвърт, да са напред на почивката с около осем точки и да приключат като победители с аванс от поне 13. Все пак, на техен терен балансът им през сезона е 40 победи и само шест загуби, като две от тях бяха в  плейофите!

Кливлънд трудно ще спрат Джейлън Браун, който има вероятност от почти 60 процента да завърши мача с поне 25 вкарани точки. Още по-високи са очакванията към Джейсън Тейтъм, който вероятно ще мине границата от 30, а да направи дабъл-дабъл (двуцифрени точки и двуцифрен брой борби) изглежда като най-сигурното нещо на света.

Тейлър Фриц ще спечели поне сет срещу Зверев
15 май 2024 | Новини

Лука Дончич (Далас)

Оклахома Сити Тъндър изоставаха с 2:1 победи в серията и имаха девет точки пасив в средата на третата четвърт онзи ден. Но с неочаквани за младата им селекция търпение и самочувствие обърнаха нещата и след 100:96 си върнаха домакинското предимство.

Тук голямата интрига е доколко Лука Дончич от Маверикс е здрав. Представянето на звездата на Далас е силно противоречиво. В понеделник словенецът записа първия си трипъл-дабъл в серията, но глезенът видимо го мъчи. Успеваемост 6 от 20 в стрелбата от полето е тревожна индикация, а заради травмата играта му в защита също страда, което позволява на Шей Гиджиъс Алекзандър да им разнищва мрежичката вечер след вечер. С над 62% вероятност да спечелят мача, Оклахома Сити са отборът за предпочитане, а общата насока на серията е към ниска резултатност. Само един от мачовете до момента донесе сбор над 212 точки и очакванията са тенденцията да продължи и този път.

СНИМКИ: AFP

Тагове
Здравко Чернев

Заслужил автор. Дългогодишен спортен журналист, който е в състояние да декламира статистики, състави, резултати и постижения дори и на сън. Безспорен експерт по футбол, тенис, баскетбол и редица американски спортове, а даже и някои австралийски. Всъщност няма спорт, който да му е напълно чужд, но абсолютно никога, при никакви обстоятелства и за нищо на света не би писал за хокей на лед. Причините за това са дълбоко пазена тайна, но се смята, че са основателни.